Hogar / TVS Diodes / SMCJ48A/TR13
minImg
SMCJ48A/TR13
YAGEO
Producto No:
SMCJ48A/TR13
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
SMCJ, DO-204AB, 48V, 77.4V, REEL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V