Hogar / TVS Diodes / SMCJ78-E3/57T
minImg
SMCJ78-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMCJ78-E3/57T
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 78VWM 139VC DO214AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 139V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V