Hogar / TVS Diodes / SMCJ90CA R7G
minImg
SMCJ90CA R7G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
SMCJ90CA R7G
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V