SMCJE250CA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMCJE250CA
Paquete:
SMC
Descripción:
TVS DIODE 250VWM 405VC SMC
En stock : 2905
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.7A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 279V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V