SMD2920B185TF
YAGEO
Producto No:
SMD2920B185TF
Fabricante:
YAGEO
Descripción:
POLYMERIC PTC RESETTABLE FUSE SU
En stock : 7143
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 33V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.85 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 150 mOhms
Series SMD2920
Type Polymeric
Package / Case 2920 (7351 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 30 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 3.7 A