SMDJ33A-A
Yenyo Technology
Producto No:
SMDJ33A-A
Fabricante:
Yenyo Technology
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS 3000W DIODE 33VWM Uni-Dir DO
En stock : 3000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.29A
Applications Automotive
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V