Hogar / TVS Diodes / SMDJ33CA/TR7
minImg
SMDJ33CA/TR7
YAGEO
Producto No:
SMDJ33CA/TR7
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
SMDJ, DO-214AB, 33V, 53.3V, REEL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V