SMDJ64AJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
SMDJ64AJ
Paquete:
SMC
Descripción:
SMDJ64A/SMC/REEL 13" Q1/T1 *STA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 29.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V