Hogar / Solder / SMDSW.031 8OZ
minImg
SMDSW.031 8OZ
Chip Quik Inc.
Producto No:
SMDSW.031 8OZ
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
SOLDER WIRE 63/37 TIN/LEAD NO-CL
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Storage/Refrigeration Temperature -
Composition Sn63Pb37 (63/37)
Form Spool, 8 oz (227g), 1/2 lb
Digi-Key Storage -
Process Leaded
Wire Gauge 20 AWG, 22 SWG
Product Status Active
Flux Type No-Clean, Water Soluble
Series -
Type Wire Solder
Shelf Life Start -
Shipping Info -
Mfr Chip Quik Inc.
Shelf Life -
Package Bulk
Melting Point 361°F (183°C)
Diameter 0.031" (0.79mm)