Hogar / Solder / SMDSWLF.031 2OZ
minImg
SMDSWLF.031 2OZ
Chip Quik Inc.
Producto No:
SMDSWLF.031 2OZ
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
SLD WIRE NO-CLEAN 96.5/3/.5 2OZ.
Guía del usuario
Storage/Refrigeration Temperature -
Composition Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Form Spool, 2 oz (56.70g)
Digi-Key Storage -
Process Lead Free
Wire Gauge 20 AWG, 22 SWG
Product Status Active
Weight 0.125 lb (56.7 g)
Flux Type No-Clean, Water Soluble
Series -
Type Wire Solder
Shelf Life Start -
Shipping Info -
Mfr Chip Quik Inc.
Shelf Life -
Package Spool
Melting Point 423 ~ 428°F (217 ~ 220°C)
Diameter 0.031" (0.79mm)