Hogar / TVS Diodes / SMF4L33CAQ-7
minImg
SMF4L33CAQ-7
Diodes Incorporated
Producto No:
SMF4L33CAQ-7
Paquete:
DO-219AA
Descripción:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AA
Series Automotive, AEC-Q101, SMF4L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V