SMFE18ALH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMFE18ALH
Paquete:
SOD-123FL
Descripción:
TVS DIODE 18VWM UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMFExxLH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V