SMFE24CAH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMFE24CAH
Paquete:
SOD-123FL
Descripción:
TVS DIODE 24VWM BI
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMFExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V