SMLA12WBC7W1HP
Rohm Semiconductor
Producto No:
SMLA12WBC7W1HP
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Descripción:
LED INDICATION SMD
Guía del usuario
Wavelength - Dominant -
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle -
Color White
Current - Test 5mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 1.60mm L x 1.15mm W
Millicandela Rating 56mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 0.65mm
Supplier Device Package 1611(0605)
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series SMLA12WBC7W
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.20mm x 0.55mm