SMM02040D2263BB100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
SMM02040D2263BB100
Paquete:
Mini MELF
Descripción:
RES 226K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Mini MELF
Ratings AEC-Q200
Resistance 226 kOhms
Series SMM0204
Power (Watts) 0.25W, 1/4W