Hogar / TVS Diodes / SMP24-E3/85A
minImg
SMP24-E3/85A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMP24-E3/85A
Paquete:
DO-220AA (SMP)
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO220AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-220AA (SMP)
Series TransZorb®, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43V
Package / Case DO-220AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V