SMUB202PET
Ohmite
Producto No:
SMUB202PET
Fabricante:
Ohmite
Descripción:
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 2 kOhms
Series SMU
Power (Watts) 0.25W, 1/4W