SN74F38NSR
Texas Instruments
Producto No:
SN74F38NSR
Paquete:
14-SO
Descripción:
IC GATE NAND OPEN 4CH 2-IN 14SOP
En stock : 6456
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 12.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type NAND Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SO
Series 74F
Package / Case 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr Texas Instruments
Features Open Collector
Number of Circuits 4
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 7 mA
Current - Output High, Low -, 64mA