SOD20CAX
WeEn Semiconductors
Producto No:
SOD20CAX
Paquete:
SOD-123
Descripción:
SOD20CA/SOD123/REEL 7" Q1/T1 *S
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.41V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series SOD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V