SP1008-102J
API Delevan Inc.
Producto No:
SP1008-102J
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 1UH 705MA 228 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 705 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
Inductance 1 µH