SP10F-48-5D
ARCH Electronics Corp
Producto No:
SP10F-48-5D
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A, 1A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-SIP Module
Efficiency 84.5%
Mfr ARCH Electronics Corp
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.48" H (22.0mm x 9.5mm x 12.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series SP10F (10W)
Power (Watts) 10 W