SP1210-562K
API Delevan Inc.
Producto No:
SP1210-562K
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 606MA 570MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 606 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Inductance 5.6 µH