SP2-DC48V
Panasonic Electric Works
Producto No:
SP2-DC48V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V
En stock : 44
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 6.2 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 7.7 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series SP
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC