SPC564A80L7CFCR
STMicroelectronics
Producto No:
SPC564A80L7CFCR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
176-LQFP (24x24)
Descripción:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor e200z4
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 192K x 8
Number of I/O 118
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 176-LQFP (24x24)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series SPC56
Package / Case 176-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity CANbus, EBI/EMI, LINbus, SCI, SPI
Program Memory Size 4MB (4M x 8)
Data Converters A/D 34x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.14V ~ 1.32V