Hogar / Fixed Inductors / SPM7054VC-101M-D
minImg
SPM7054VC-101M-D
TDK Corporation
Producto No:
SPM7054VC-101M-D
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
7054
Descripción:
FIXED IND 100UH 1.8A 0.334OHM SM
En stock : 1760
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 7054
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 334mOhm
Inductance 100 µH