SPN50-05S
Kaga Electronics USA
Producto No:
SPN50-05S
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.30" L x 3.17" W x 1.46" H (134.5mm x 80.5mm x 37.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series SPN50 (50W)
Power (Watts) 50W
Type Enclosed
Efficiency 75%
Mfr Kaga Electronics USA
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC