SPRF1C16DC12K-2L
Hasco Relays
Producto No:
SPRF1C16DC12K-2L
Fabricante:
Hasco Relays
Descripción:
RELAY SPDT 16A 12V
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 40
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 16 A
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Insulation Class F
Series SPR
Operate Time 8 ms
Contact Material Silver Alloy
Mfr Hasco Relays
Coil Voltage 12VDC
Release Time 8 ms
Must Operate Voltage 9 VDC