SPS-L225-HDLS
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
SPS-L225-HDLS
Descripción:
SENSOR LINEAR 225MM WIRE LEAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Termination Style Wire Leads
Actuator Type External Magnet, Included
Resistance Tolerance -
For Measuring Linear Position
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Rotation Angle - Electrical, Mechanical -
Series SPS
Package / Case Box with Wire Leads
Output Signal -
Technology Magnetoresistive
Linearity ±0.4%
Voltage - Supply 6V ~ 24V
Output Analog Voltage
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package Box
Linear Range 0 ~ 225.00mm (0 ~ 8.86")