Hogar / Ceramic Capacitors / SQCB2M331FAJME\500
minImg
SQCB2M331FAJME\500
KYOCERA AVX
Producto No:
SQCB2M331FAJME\500
Descripción:
CAP CER 330PF 200V 1111
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient M
Series SQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF