SQCFVA6R8BAT1A
KYOCERA AVX
Producto No:
SQCFVA6R8BAT1A
Descripción:
CAP CER 6.8PF 250V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient A
Series SQ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.045" (1.14mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 pF