Hogar / Fuses / SR-5F-6.3A-BK
minImg
SR-5F-6.3A-BK
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SR-5F-6.3A-BK
Descripción:
FUSE BOARD MNT 6.3A 125VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 75
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.015 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, PSE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Product Status Active
Series SR-5F
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 125 V