SR04X33R2FTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
SR04X33R2FTL
Paquete:
0402
Descripción:
RES 33.2 OHM 1% 1/10W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 33.2 Ohms
Series SR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W