SR10S1V5
XP Power
Producto No:
SR10S1V5
Fabricante:
XP Power
Descripción:
DC DC CONVERTER 1.5V 2W
En stock : 34
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 1.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Control Features -
Series SR
Power (Watts) 2 W
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 78%