SR12X1000FTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
SR12X1000FTL
Paquete:
1206
Descripción:
RES 100 OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series SR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W