SR151E103MARTR1
KYOCERA AVX
Producto No:
SR151E103MARTR1
Descripción:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF