SR20-0.10-1%
Caddock Electronics Inc.
Producto No:
SR20-0.10-1%
Paquete:
SR20
Descripción:
RES 0.1 OHM 1% 2W SR20
En stock : 610
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -15°C ~ 105°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.415" (10.54mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.565" L x 0.090" W (14.35mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient -50/ +100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SR20
Resistance 100 mOhms
Series SR
Power (Watts) 2W