SR305A103KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SR305A103KAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF