SR345E105MAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SR345E105MAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.350" (8.89mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF