SR595E474MARTR1
KYOCERA AVX
Producto No:
SR595E474MARTR1
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF