SR731ERTTP1R8J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SR731ERTTP1R8J
Paquete:
0402
Descripción:
RES 1.8 OHM 5% 1/6W 0402
En stock : 7721
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 Ohms
Series SR73-RT
Power (Watts) 0.167W, 1/6W