SR731HTTC6R2J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SR731HTTC6R2J
Paquete:
0201
Descripción:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient 0/ +400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 6.2 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.1W, 1/10W