SR731JTTD2R26F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SR731JTTD2R26F
Paquete:
0603
Descripción:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.26 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.2W, 1/5W