SR732ATTD1R54D
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SR732ATTD1R54D
Paquete:
0805
Descripción:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.54 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.333W, 1/3W