SR732HTTER324F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SR732HTTER324F
Paquete:
2010
Descripción:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 324 mOhms
Series SR73
Power (Watts) 0.75W, 3/4W