SRBC-10E2ALG
Bel Power Solutions
Producto No:
SRBC-10E2ALG
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.75-3.63V 36W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.75 ~ 3.63V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.32" H (33.0mm x 13.5mm x 8.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series SRBC
Power (Watts) 36 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 7-SMD Module
Efficiency 93%