SRF1260-470M
Bourns Inc.
Producto No:
SRF1260-470M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD
En stock : 16826
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Resistance (DCR) - Parallel 86mOhm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 1.62 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 188 µH
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 340mOhm Max
Ratings -
Series SRF1260
Current Saturation - Parallel 3.24 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.35 A
Current Rating - Parallel 2.71 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.244" (6.20mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 47 µH