SRF2012-371Y
Bourns Inc.
Producto No:
SRF2012-371Y
Descripción:
CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm
Impedance @ Frequency 370 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.057" (1.45mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SRF2012
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 280mA