Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
SSCSMNN600MGAF5
Fabricante:
Paquete:
4-SIP
Lote:
-
Descripción:
SENSOR 8.7PSIG 4.7V 4SIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$34.96
$34.96
10
$29.1327
$291.327
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Pressure | 8.7PSI (60kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Supplier Device Package | 4-SIP |
| Series | TruStability® SSC |
| Accuracy | ±0.25% |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 0.2 V ~ 4.7 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Bulk |
| Maximum Pressure | 29.01PSI (200kPa) |