Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
SSG-5L1P
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.9925
$2.9925
10
$2.7626
$27.626
25
$2.5897
$64.7425
50
$2.53232
$126.616
100
$2.014285
$201.4285
250
$1.899164
$474.791
500
$1.784081
$892.0405
1000
$1.66897
$1668.97
5000
$1.553868
$7769.34
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.480" (12.2mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Release Force | 6.118gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SSG |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 61gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSG-5 |
| Differential Travel | 0.031" (0.8mm) |