SSL40C-7617
Artesyn Embedded Power
Producto No:
SSL40C-7617
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 48W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, CSA, cUL, VDEgs
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.65" L x 2.40" W x 1.08" H (118.0mm x 61.0mm x 27.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 1A
Series SSL40C (40W)
Power (Watts) 48 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 36" (0.91m)
Efficiency 80%
Voltage - Output 48V
Mfr Artesyn Embedded Power
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC